XXIV turniej o Puchar Przechodni KS Metro Warszawa zakończony!

W miniony weekend od 14 do 15 czerwca, rozgrywana była 24. edycja Turnieju o Puchar Przechodni KS Metro Warszawa.
Zwycięzcą została drużyna MOS Wola Warszawa, która wygrała bez straty seta, srebro przypadło ekipie Lechii Tomaszów Mazowiecki, a brąz dla gospodarzy – zawodników KS Metro Warszawa.

Podopieczni Piotra Dwojaka mogą być zadowoleni ze swojej postawy na boisku – w pierwszej fazie turniej zespół rozegrał pięć spotkań ( jeden set do 25). Wygrał cztery ze Spartą Kraków, Krotoszynem, SN Tauras Wilno, SCC Berlin oraz uległ Plasowi Kielce.

– W pierwszym dniu turnieju zrobiliśmy to, co do nas należało – wygraliśmy wysoko spotkania, które wygrać powinniśmy, a przegrana z mocnym zespołem z Kielc spowodowała że zajęliśmy drugie miejsce w grupie.
W drugiej fazie pierwszy mecz graliśmy z Kielcami. Niestety zagraliśmy źle w przyjęciu, nie byliśmy w stanie nawiązać walki w żadnym secie, wysoko przegrywając całe spotkanie. Wygrana nad drużyną z Krakowa zadecydowała, że o brązowy medal muliliśmy ponownie stanąć w szranki z ekipą z Kielc. Mecz o brąz był naszym najlepszym spotkaniem w tym sezonie. Siatkarsko zagraliśmy świetnie w zagrywce – realizując nasze wcześniejsze założenia. Bardzo dobrze w bloku i ataku.  Chłopcy uwierzyli, że mogą pokonać Kielecki zespół i dokonali tego w fantastyczny sposób. Myślę, że dla nas ten brązowy medal jest jak złoty, bo pokazaliśmy ogromny potencjał sportowy, wolę walki i zespołowość która była dla nas kluczem do zdobycia brązowego medalu.
Chciałbym wyróżnić cały zespół, jednak najbardziej rozgrywającego Michała Grabka, którego opanowanie, chłodna głowa i świetne zagrywki bardzo pomogły nam w tym turnieju.  Kapitana Michała Kozłowskiego, który w kluczowych momentach kończył najważniejsze piłki i Michała Niemca bez którego ciężko sobie wyobrazić ten zespół. Brawo Panowie! – podsumowuje występy swojej ekipy Trener Piotr Dwojak

Specjalne wyróżnienie od trenera Stephana Antigi otrzymał zawodnik MOS Wola Stanisław Chaciński.

Klasyfikacja końcowa:
1. MOS Wola Warszawa
2. Lechia Tomaszów Mazowiecki
3. METRO I Warszawa
4. PLAS Kielce
5. Czarni Radom
6. AKS Resovia Rzeszów
7. AZS Częstochowa
8. Sparta Kraków
9. PLAS Warszawa
10. METRO II Warszawa
11. OLIMP Ostrołęka
12. SCC Berlin
13. KS Saska Warszawa
14. TEMPO 25 Olsztyn
15. UKS Polon Krotoszyn
16. Joker Piła
17. SM Tauras Wilno
18. UKS Strzelce Opolskie

 
 
Polub i udostępnij:
FACEBOOK
INSTAGRAM