Rafał Berwald wraca do Metra!

Do drużyny Wojciecha Szczuckiego i Tomka Walendzika dołącza kolejny zawodnik, który tak jak Filip Troczyński, powraca do nas po kilku latach przerwy. Mowa o Rafale Berwaldzie, który od sezonu 2019/2020 będzie przyjmującym KS Metro Warszawa. 

Fot. Anna Klepaczko / LUMIKA / KS Metro Warszawa

Berwald to wychowanek KPS Calisia Kalisz, w którym występował przez pięć lat, aż do 2013 roku. Na kolejne trzy sezony przeniósł się do młodzieżowego KS Metro Warszawa. Grając jednocześnie, także przez trzy sezony, w Młodej Lidze AZS Politechniki Warszawskiej. Sezon 2017/2018 spędził na warszawskiej Woli, występując dla MOS Wola Warszawa. Ostatnie rozgrywki zakończył z brązowym medalem 1. ligi mężczyzn, który wywalczył wraz z drużyną APP Krispol Września. 

Kiedy po skończonym sezonie zobaczyłem telefon od Trenera Wojtka Szczuckiego, wiedziałem już, że ma on pomysł na drużynę kompletną, która będzie w stanie walczyć o trzy punkty podczas wszystkich spotkań. Po kilku spotkaniach z Trenerem Szczuckim, bylem pewien, że kolejny przystanek w mojej karierze zatoczy koło znów do KS Metro Warszawa. Uważam, że mamy bardzo solidną i stosunkowo młoda drużynę. Wszyscy w szatni nie mogą doczekać się już startu nadchodzących rozgrywek, w których miejmy nadzieje odegramy znaczącą role. Liczę, że w sezonie 2019/2020 nasza twierdza przy Dereniowej 48 nie zostanie złamana!

– mówi nowy metrowski przyjmujący na sezon 2019/2020, Rafał Berwald.

Rafał Berwald urodził się 1 września 1997 roku, mierzy 193 centymetry i gra na pozycji przyjmującego. To trzeci metrowski przyjmujący w nowej ekipie KS Metro Warszawa, pod wodzą Trenerów Wojciecha Szczuckiego i Tomka Walendzika, wcześniej swoje kontrakty przedłużyli Marcin Mołs i Jan Kopyść.

Polub i udostępnij:
20
FACEBOOK
INSTAGRAM