Kadeci Metra w półfinale Mistrzostw Polski!

W dniach 7-10 marca nasi kadeci grali w ćwierćfinałowym turnieju Mistrzostw Polski w Policach. Po czterodniowej rywalizacji uzyskali awans do półfinałów.

KS Metro Warszawa –  MKST „ASTRA” Nowa Sól  3:2 (17,-22,-22,19,15)
KS Metro Warszawa – Chemik Bydgoszcz 0:3 (-21,-16,-19)
KS Metro Warszawa – SMS Police 3:2 (-19,21,-25,16,11)
KS Metro Warszawa – AZS UW Olsztyn 3:0 (16,23,23)

Skład: Jakub Karolik, Bartek Rauch, Michał Szczygielski, Antek Pyzel, Mateusz Rudnicki, Krzysztof Nagraba, Miłosz Stal, Marcin Wójtowicz, Benek Skorżyński, Krzysztof Kubiak, Bartek Stępień, Bartek Jankowski, Karol Januszko, Maks Wójtowicz, Jakub Tuszyński, Michał Łabędzki.

Najlepszym zawodnikiem zespołu został wybrany Michał Szczygielski, który jako atakujący znalazł się również w gronie najlepszych zawodników całego turnieju.

 – Bardzo cieszymy się z awansu do półfinałów Mistrzostw Polski, tym bardziej, że przeżywaliśmy ciężkie chwile w tym turnieju. W pierwszym meczu z zespołem z Nowej Soli oraz w meczu z gospodarzami mieliśmy przysłowiowy „nóż na gardle” ale wyszliśmy z tych spotkań zwycięsko. I to jest rzecz która najbardziej mnie cieszy. Moi zawodnicy pokazali prawdziwą wolę walki oraz niesamowitą wiarę w zwycięstwo. Cały zespół zasłużył na pochwałę. Zadowolony jestem również, mimo przegranej, ze spotkania z Chemikiem Bydgoszcz.  Mecz przegraliśmy, ale pokazaliśmy na tle bardzo silnego przeciwnika, że potrafimy grać na naprawdę wysokim poziomie. To wszystko pozwala nam z dobrą myślą patrzeć na turniej półfinałowy, który w dniach 29-31 marca zagramy w Gdańsku. Tam oprócz mocnego zespołu gospodarzy, spotkamy ekipy z Mos Wola Warszawa oraz z Tomaszowa Mazowieckiego. O awans do finałów będzie trudno ale cały zespół zapowiada walkę o zwycięstwo – podsumowuje turniej ćwierćfinałowy trener Adam Bigos

Fot. smspolice.pl

Polub i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

FACEBOOK
INSTAGRAM