Zaspokoić GŁÓD zwycięstwa – cel na 14. kolejkę spotkań

W nadchodzący weekend, w grupie drugiej rozgrywek o mistrzostwo drugiej ligi, KS Metro Warszawa podejmie drużynę z Białegostoku. BAS Białystok to niekwestionowany lider grupy drugiej – w trwającym sezonie nie przegrał ani jednego spotkania i z 35. punktami na koncie króluje na szczycie tabeli. Seniorzy KS Metro Warszawa też weszli w 2019 rok zwycięsko, pokonując Czołg AZS Uniwersytet Warszawski 3:0, dopisali do tabeli kolejne trzy punkty, dzięki czemu z 24. punktami awansowali na miejsce trzecie.

W pierwszym spotkaniu tych dwóch drużyn – Metra i BASu, w listopadzie minionego roku, górą byli gospodarze z Białegostoku, którzy rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść już w trzech setach: 3:0 (25:21, 25:22, 25:15). Podopieczni Wojciecha Szczuckiego wrócili wówczas z Białegostoku nie tylko i bez punktów, ale i źli za swoją postawę w tym meczu. Teraz są na najlepszej drodze do zmazania tamtych złych wspomnień. Ostatnie cztery spotkania były dla zawodników z Warszawy okazją do świętowania. Jednak by pokonać sobotniego przeciwnika trzeba zagrać naprawdę dobrze – drużyna z Białegostoku ma po swojej stronie bardzo mocne argumenty. 

–  To będzie na pewno bardzo trudne spotkanie. Białystok to bardzo ciężki przeciwnik, którego nie będzie łatwo pokonać. Są dodatkowo zmotywowani, aby dalej pozostać w rozgrywkach bez porażki. Mam nadzieję, że to nam uda się przełamać ich zwycięską passę. Wyjdziemy na to spotkanie ze spokojną głową. Zagramy bez presji – mam nadzieję, że będzie to naszym atutem. Bardzo ucieszyła nas wiadomość o awansie na trzecie miejsce w tabeli, po wygranym meczu z Czołg AZS Uniwersytet Warszawski, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc teraz mamy zamiar dogonić i przegonić Legię. Mam nadzieję, że własna hala, nasi młodsi koledzy i koleżanki z klubu oraz kibice pomogą nam w sobotnie popołudnie w dopisaniu kolejnych trzech punktów do tabeli. Do zobaczenia w sobotę! – mówi Tomasz Głód, libero KS Metro Warszawa. 

Siatkarze z Ursynowa przed czternastą kolejką rozgrywek tracą do lidera tabeli – drużyny z Białegostoku, 11 punktów, natomiast do drugiej w tabeli Legii Warszawa tylko 3. Na czwartym miejscu, z 24. punktami, jest AZS UWM Olsztyn. 

Mecz KS Metro Warszawa z BAS Białystok zaplanowano na najbliższą sobotę – 12 stycznia, na godzinę 17:30 w hali Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji przy Dereniowej 48. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Polub i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

FACEBOOK
INSTAGRAM