Wziąć rewanż za spotkanie przy Niegocińskiej – cel na derbowe starcie Metra z Legią!

W meczu 16. kolejki spotkań o mistrzostwo drugiej ligi mężczyzn, KS Metro Warszawa zmierzy się w derbach Stolicy z Legią Warszawa. Spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie i wszyscy liczą na bardzo emocjonujące widowisko,jakiego mogą przysporzyć nam zawodnicy obydwu ekip. Podopieczni Wojciecha Szczuckiego- KS Metro Warszawa oraz Daniela Kołodziejczyka – Legia Warszawa to obecnie sąsiedzi w tabeli. Metro ma na swoim koncie 27 punktów i jest na miejscu trzecim, natomiast Legia uplasowała się o oczko wyżej, z pięcioma punktami przewagi nad sobotnimi rywalami.

KS Metro Warszawa w trwającym sezonie mierzyło się już z siatkarską Legią – 17 listopada 2018 roku, wówczas to drużyna wojskowych wyszła zwycięsko z tego starcia i wygrała na własnej hali 3:1 (17:25,25:22, 25:23, 25:20). Tym razem warszawskie Metro nie zamierza oddać punktów tak łatwo – Mam nadzieję, że tym razem nie damy radości ze zwycięstwa drużynie Legii. Spotkania z Legią budzą zawsze dodatkowe emocje. W końcu nasze losy były niegdyś przecież bardzo mocno powiązane, a i dziś znajdziemy tam twarze bliskich nam osób. No ja na pewno! Maciek (przyp. Maciej Stępień) i spółka tym razem nie będą zadowoleni z wyniku meczu. Jesteśmy dobrze przygotowani do tego starcia, co mam nadzieję pokażemy na boisku – mówi przed meczem Bartek Stępień,przyjmujący KS Metro Warszawa.

Metro w ostatnim spotkaniu mierzyło się na wyjeździe z UKS Centrum Augustów i pewnie rozstrzygnęło spotkanie na swoją korzyść, wygrywając 0:3 (20:25,20:25, 13:25). Bardzo dobrze w całym meczu zaprezentował się atakujący warszawskiej ekipy – Paweł Mikołajczak, który został nagrodzony po tym meczu statuetką MVP, mimo dołączenia do drużyny później, bardzo dobrze wpasował się on w jej całościowy charakter. Zwycięstwo w Augustowie pozwoliło zawodnikom z Warszawy odskoczyć na trzy punkty, od czwartej drużyny tabeli – AZS UWM Olsztyn.

Siatkarskie drogi KS Metro Warszawa i Legii Warszawa przecinają się już od lat… w roku 2005 Nowakowski, Walendzik, Mikołajczak, Wrona, Radomski, Wróbel, Sotek, Reszczyk,Wierzbowski, Grobelny – juniorzy KS Metro grają jako… najmłodszy w lidze,drugoligowy zespół Legii Warszawa, pod wodzą Trenera Wojciecha Szczuckiego. Rok później do drużyny dołącza Kłos, Kasprzyk i Lewandowski i sezon 2006/2007 kończą wspólnie na czwartym miejscu w tabeli, a projekt„Metro-Legia” zostaje zakończony. Dziś jednak, dalej bez problemu znajdziemy w składzie siatkarskiej Legii Warszawa metrowskie nazwiska: Stępień, Stelmaszczyk, Obuchowicz i Graczyk swoje siatkarskie kroki stawiali właśnie w KS Metro Warszawa, a trener wojskowych – Daniel Kołodziejczyk to trener m.in. metrowskich srebrnych medalistów Mistrzostw Polski młodzików z 2009 roku – wszyscy już w sobotę powrócą na dobrze im znaną, ursynowską halę.

Derbowe spotkanie KS Metro Warszawa z Legią Warszawa zaplanowane jest na sobotę – 26 stycznia, na godzinę 17:00 w Hali Sportowej Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji, przy ulicy Dereniowej 48. Cena biletu na mecz wynosi 10 PLN. Bilety będzie można zakupić przy wejściu na halę, w sobotę od godz. 16.15. Serdecznie zapraszamy! 

Polub i udostępnij:
20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

FACEBOOK
INSTAGRAM