Wejść w nową dekadę zwycięsko – cel metrowców na starcie z Legią

Seniorzy KS Metro Warszawa po świąteczno-noworocznej przerwie wrócili do pracy przed nadchodzącymi, decydującymi rozstrzygnięciami w grupie drugiej rozgrywek o mistrzostwo drugiej ligi mężczyzn. Podopiecznych trenerów Wojciecha Szczuckiego i Tomasza Walendzika, na otwarcie nowej dekady czeka derbowe starcie z zawodnikami siatkarskiej sekcji Legii Warszawa.

Meczowe spotkania metrowców z legionistami zawsze budzą mnóstwo emocji, zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie siatki, ponieważ spora część zespołu Legii Warszawa to Wychowankowie KS Metro Warszawa. W szeregach siatkarskiej Legii znajdziemy Macieja Stępnia, Bartosza Stępnia, Kamila Graczyka, Jakuba Sutryka, Kamila Szewczyka czy Tomasza Obuchowicza, których siatkarskie korzenie wyrastają z KS Metro Warszawa. Żartobliwie mówi się więc, że derby Metra z Legią to w rzeczywistości derby metrowskie.

Siatkarze z Ursynowa na świąteczny odpoczynek udali się w dobrych nastrojach – dzięki wygranej w ostatnim meczu 2019 roku z liderem tabeli grupy drugiej BASem Białystok. Metrowcy pokonali w wyjazdowym spotkaniu zespół z Białegostoku 0:3 (23:25, 21:25, 21:25), dzięki czemu z siedemnastoma punktami na koncie weszli w Nowy Rok z 3. miejsca w grupie drugiej. Zawodnicy siatkarskiej Legii Warszawa także wygrali swoje ostatnie spotkanie w Starym Roku – 2:3 (18:25, 25:21, 17:25, 26:24, 9:15) pokonali w wyjazdowym meczu drużynę SMS PZPS II Spała i z czternastoma punktami zameldowali się na 6. miejscu.

Sytuacja w tabeli grupy drugiej jest niezwykle zacięta. Prawie każda z ekip może jeszcze liczyć się w walce o play-off, do którego awansuje tylko cztery najlepsze drużyny grupy. Różnica punktowa pomiędzy zespołami jest tak niewielka, że drobne potknięcia i niuanse mogą zadecydować o końcowym rozrachunku. Jedno jest pewne – do rundy play-off awansują cztery najmocniejsze, pod względem psychologicznym, zespoły. Ostatnie rewanżowe już starcia rozgrywane będą pod dużą presją wyniku, niezwykle cenne może okazać się zgranie, zespołowość i chłodna głowa.

Derbowe starcie KS Metro Warszawa z Legią Warszawa zaplanowano na sobotę – 4 stycznia 2020 roku, na godzinę 17:00 w hali Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji przy Dereniowej 48. Cena biletu na mecz wynosi 10 PLN. Bilety będzie można zakupić przy wejściu na halę, w sobotę od godz. 16.25. Serdecznie zapraszamy! 

Polub i udostępnij:
20
FACEBOOK
INSTAGRAM