Tomek Walendzik drugim Trenerem seniorów Metra!

Tomasz Walendzik, który po ubiegłym sezonie zdecydował się „zawiesić buty na kołek” i zakończyć siatkarską karierę jako zawodnik, zmienia zawodniczy strój na trenerską polówkę i od sezonu 2019/2020 będzie współprowadził seniorską drużynę KS Metro Warszawa wraz z Trenerem Wojciechem Szczuckim.

Tomek Walendzik to wychowanek klubu Metro, który swoją siatkarską przygodę rozpoczął w 1997 roku pod wodzą trenera Szczuckiego, z którym sięgnął po cztery medale młodzieżowych mistrzostw Polski – zdobywając dwukrotnie złoty medal w kategorii młodzika, srebro w kadetach oraz brąz w juniorach, co czyni go najbardziej utytułowanym zawodnikiem Klubu Sportowego „Metro” Warszawa.

Walendzik młodzieżowe medale dla Metra zdobywał m.in. z Piotrkiem Nowakowskim, Andrzejem Wroną, Kubą Radomskim, Zbigniewem Bartmanem, Grzegorzem Łomaczem, Karolem Kłosem czy Pawłem Mikołajczakiem.

Bardzo się cieszę, że będę miał możliwość pomóc Trenerowi Wojtkowi Szczuckiemu. Od dłuższego czasu myślałem, żeby przestać grać w siatkówkę, z drugiej strony nie chciałem odcinać się od sportu… Alternatywą było zostać trenerem, dzięki temu mogę dalej uczestniczyć w rozgrywkach i być częścią zespołu, a co za tym idzie czuć te niezapomniane emocje przed każdym kolejnym meczem, choć już w innej roli. Tak żyłem przez ostatnie 23 lata i ciężko byłoby się z tym pożegnać z dnia na dzień. Z niecierpliwością czekam na pierwsze treningi. Jestem pewny, że pozytywnych emocji w przyszłym sezonie nie zabraknie. Do zobaczenia na Ursynowie!

– mówi nowy Trener KS Metro Warszawa, Tomasz Walendzik.
Fot. Anna Klepaczko / LUMIKA

Tomek Walendzik dwa sezony temu powrócił do gry w metrowskich barwach po jedenastu latach rozłąki. W swoim siatkarskim CV ma także reprezentowanie takich Klubów, jak: BBTS Bielsko-Biała, KS Poznań, Pekpol Ostrołęka, Camper Wyszków, UAM Poznań, Legia Warszawa, TS VICTIORIA Wałbrzych czy Lesan Halinów.

Przez ostatnie dwa sezony gry w KS Metro Warszawa, Tomek Walendzik był podstawowym rozgrywającym oraz kapitanem Drużyny, tym bardziej cieszy nas fakt, że dalej zdecydował się w niej pozostać i dzięki zdanemu pod koniec maja egzaminowi, od nadchodzącego sezonu będzie mógł usiąść u boku Wojciecha Szczuckiego na ławce trenerskiej w KS Metro Warszawa.

Tomkowi – na nową siatkarską drogę życzymy powodzenia i mnóstwa cierpliwości!

Polub i udostępnij:
20
FACEBOOK
INSTAGRAM