„Siatkarskie Fundamenty” dla Metra

W sobotę – 16 lutego, odbył się II. Turniej „Siatkarskie Fundamenty”. W tym roku po raz pierwszy w zawodach wystartowali chłopcy z rocznika 2006 i młodsi. W Turnieju udział wzięły zespoły: Piątka Wołomin, Bzura Ozorków, Saska Warszawa, Iskra Warszawa i dwie drużyny KS Metro Warszawa.

Grając na trzech sektorach rozegraliśmy eliminacje w systemie każdy z każdym, jeden set do 25. punktów, a następnie mecze o miejsce do dwóch wygranych setów. W spotkaniu o 5. miejsce wygrała Iskra Warszawa z Metrem II, w meczu o 3. miejsce Saska Warszawa z Wołominem, a w finale Metro pokonało Bzurę Ozorków w tie breaku, który jednak nie mógł być dokończony z powodu kontuzji zawodnika Bzury i zakończył się oficjalnie przy stanie 13:8 dla KS Metro Warszawa..

 – Jestem bardzo zadowolony z przebiegu Turnieju. Było bardzo dużo emocji, sporo fajnych siatkarskich akcji i niesamowicie wiele niezbędnego doświadczenia w grze szóstkowej dla wszystkich uczestników. Zagraliśmy bez sędziów z duchem fair-play i trzeba oddać, że wszyscy trzymali się tej zasady, dzięki czemu turniej przebiegał w miłej atmosferze. Co do zespołów to na pewno Metro II nie wykorzystało swoich szans i miejsce 6. nie jest dla chłopaków satysfakcjonujące, choć przy odrobinie pracy przy kolejnych rozgrywkach powinno być lepiej. Co do pierwszego zespołu to trzeba oddać chłopakom, że zostawili na boisku całe serce. Po wygranej pierwszej rundzie przystąpiliśmy do finału z Bzurą Ozorków (mistrz Polski w trójkach i główny faworyt do złota w kategorii czwórek). Po pierwszym nieudanym secie mimo niewielu sił, chłopaki pokazali charakter doprowadzając do tie-breaka. Tam świetny początek 5:0 i do stanu 13:8 wszystko wskazywało na to, że mecz wygramy. Niestety kontuzja zawodnika z Bzury spowodowała, że przy takim stanie mecz zakończyliśmy. Jednak sam wynik jak i gra wskazywała na to, że po prostu na to zwycięstwo zasługujemy. Wielkie słowa uznania dla chłopaków, że potrafili podnieść się w tym meczu i pokazali kawał charakteru. Mimo sporej przewagi fizycznej zawodników z Bzury to jednak my odnieśliśmy końcowe zwycięstwo, co na pierwszy rzut oka wydawało się mało prawdopodobne. Chłopaki bardzo ciężko pracują na treningach i widać efekt, że potrafimy wygrać z zespołem lepszym na „papierze”. Ponadto chciałbym bardzo podziękować wszystkim rodzicom, którzy licznie pomagali przy organizacji turnieju. W marcu planujemy kolejny turniej z cyklu Siatkarskich Fundamentów, o terminie będziemy informować zainteresowane zespoły – mówi po Turnieju Trener Patryk Sadlej

Klasyfikacja końcowa: 
1. Metro I
2. Bzura Ozorków
3. Saska Warszawa
4. Piątka Wołomin
5. Iskra Warszawa
6. Metro II

Składy zespołów
Metro I: Mateusz Bury, Marcin Zonko, Sebastian Tomczak, Adam Bekasiewicz, Timote Antiga, Czarek Dobrowolski, Krzysiek Lisiecki, Tymon Zalewski.
Metro II: Kuba Kłodziński, Bartek Strzałkowski, Franek Gutmański, Kuba Kamiński, Antek Słoniewski, Julek Stolarczyk, Piotrek Szymosz, Maks Szustowicz, Tomek Warych.

Polub i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

FACEBOOK
INSTAGRAM