Młodziczki Metra w finale Mistrzostw Polski!

W miniony weekend, od 6 do 7 kwietnia, młodzicy i młodziczki rywalizowali na Turniejach Półfinałowych Mistrzostw Polski. W Warszawie spotkały się drużyny z grup IV. W przypadku młodzików były to zespoły: TS Koset Grudziądz, UKS SET Starogard Gdański, Volley-Tęcza Gubin/Krosno Odrzańskie oraz gospodarze – KS Metro Warszawa, natomiast wśród młodziczek: TS Stal Śrubiarnia Żywiec, UKS Lider Konstantynów Łódzki oraz MKS Truso Elbląg oraz gospodynie – młodziczki KS Metro Warszawa. 

Podopieczne Dariusza Kopaniaka dzięki dwóm zwycięstwom w Turnieju, z  TS Stal Śrubiarnia Żywiec 2:0 (25:12, 25:9) oraz MKS Truso Elbląg 2:0 (25:18, 25:22) wywalczyły awans do finałowych rozgrywek o Mistrzostwo Polski, które od 10 do 12 maja odbędą się w Giżycku. 

Z pierwszego miejsca w grupie warszawskiej, do finałowego Turnieju, awansował UKS Lider Konstantynów Łódzki, którego zawodniczki wygrały wszystkie trzy spotkania. 

 – Brak Oli (przyp. kontuzja podczas sobotniego spotkania z UKS Lider) był dołujący, Próbowaliśmy na różne sposoby ułożyć to sobie w głowach i się udało! Wszystkie dziewczyny zagrały kapitalnie, Hania Kierzkowska dzielnie zastąpiła Olę, Karolina Staniszewska szalała w ataku i wszędzie, a reszta zespołu walczyła z całych sił. Do ostatniej piłki drżeliśmy trochę o wynik, momentami było więcej nerwów niż siatkówki, ale wygraliśmy! Czekamy na powrót Oli do zdrowia i na finały Mistrzostw Polski powinniśmy być w pełni sił. Dzisiaj jesteśmy wymęczeni, ale mega uradowani. Najlepsza ósemka w Polsce coś znaczy! Czy w finałach damy radę wskoczyć wyżej? Zobaczymy 10-12 maja w Giżycku. Brawo dziewczyny! Jestem z Was dumny! – mówił po awansie trener Dariusz Kopaniak

Zestawienie wyników podczas Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski młodziczek (grupa IV):

6 kwietnia – sobota

KS METRO Warszawa – TS Stal Śrubiarnia Żywiec 2:0 (25:12, 25:9)

UKS Lider Konstantynów Łódzki – MKS Truso Elbląg 2:1 (29:31, 25:16, 15:12)

MKS Truso Elbląg – TS Stal Śrubiarnia Żywiec 2:0 (25:16, 25:17)

KS METRO Warszawa – UKS Lider Konstantynów Łódzki 1:2 (25:19, 23:25, 12:15)

7 kwietnia – niedziela

UKS Lider Konstantynów Łódzki – TS Stal Śrubiarnia Żywiec 2:0 (25:17, 25:19)

KS METRO Warszawa – MKS Truso Elbląg 2:0 (25:18, 25:22)

Udanego weekendu nie mieli z pewnością nasi młodzicy, którzy przegrywając dwa z trzech spotkań podczas Półfinałowego Turnieju zajęli ostatecznie trzecie miejsce – nie premiowane awansem do najlepszej ósemki w Polsce. 

Z grupy IV. Półfinałów Mistrzostw Polski do finałowych rozgrywek awansowały drużyny UKS SET Starogard Gdański oraz Volley-Tęcza Gubin/Krosno Odrzańskie.

Podopieczni Michała Pyry, którzy cały sezon prezentowali naprawdę wysoki i równy poziom, znacznie lepiej wyobrażali sobie końcówkę sezonu i nie ukrywają rozczarowania końcowym wynikiem, jak także brakiem awansu. 

 – Na pewno jesteśmy bardzo mocno rozczarowani brakiem awansu do Finałów Mistrzostw Polski młodzików. Nie po to włożyliśmy w to wszystko tyle pracy i serca, aby odpaść w Turnieju Półfinałowym, którego byliśmy gospodarzem. Zarówno mecz ze Starogardem, jak i Gubinem/Krosnem Odrzańskim od początku nie szedł po naszej myśli. Głośny doping gości wystarczająco deprymował naszych zawodników. Nie udźwignęliśmy presji tego wydarzenia. W decydującym meczu o awans popełniliśmy aż dziewięć błędów własnych w tie-breaku, z czego pięć z zagrywki – to chyba nigdy w sezonie się nie przydarzyło i wskazuje właśnie na poziom stresu zawodników. Przy takich liczbach ciężko wygrać jakikolwiek mecz, a co dopiero o taką stawkę. Nie mam jednak do nikogo pretensji i jestem pewny, że wszyscy chcieli zaprezentować się jak najlepiej. Ponadto, dość nieszczęśliwie, w składzie zabrakło przez kontuzje dwóch zawodników z pierwszej szóstki, co nie ułatwiło nam zadania. Taki jest sport i musimy się z tym pogodzić, to przecież dopiero początek karier sportowych tych chłopców, a już są na naprawdę wysokim poziomie wyszkolenia. Jestem przekonany, że przed nimi jeszcze wiele dobrego. Nie chcę oceniać całego sezonu poprzez pryzmat tego jednego, feralnego weekendu. Dobrze pamiętam, że przez pierwszą część sezonu nie mieliśmy sobie równych. Wygrywaliśmy zdecydowanie z kilkoma zespołami, które za miesiąc zmierzą się w Finałach Mistrzostw Polski. Myślę że każdy z nas wyciągnie wnioski z tej przykrej niespodzianki, którą niewątpliwie jest brak naszej drużyny w Turnieju Finałowym, a następnie wspólnie określimy nowe plany i cele tej bardzo zdolnej grupy na kolejny sezon – komentuje trener Michał Pyra

Zestawienie wyników podczas Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski młodzików (grupa IV):

6 kwietnia – sobota 

KS METRO Warszawa – TS Koset Grudziądz 2:0 (25:10, 25:18)

UKS SET Starogard Gdański – Volley-Tęcza Gubin/Krosno Odrzańskie 2:0 (26:24, 25:21)

Volley-Tęcza Gubin/Krosno Odrzańskie – TS Koset Grudziądz 2:1 (26:28, 25:22, 15:13)

KS METRO Warszawa – UKS SET Starogard Gdański 1:2 (19:25, 25:17, 14:16)

7 kwietnia – niedziela

UKS SET Starogard Gdański – TS Koset Grudziądz 2:0 (25:18, 25:14)

KS METRO Warszawa – Volley-Tęcza Gubin/Krosno Odrzańskie 1:2 (25:23, 19:25, 13:15)

Polub i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

FACEBOOK
INSTAGRAM