„Metrówki” z warszawskiej Szkoły Podstawowej nr 323 ze srebrem na Mazowszu!

W poniedziałek – 13 maja 2019 roku, zawodniczki KS Metro Warszawa, reprezentujące Szkołę Podstawową nr 323 im. Polskich Olimpijczyków na Ursynowie – Ola Bigos (2008), Julia Osadnik (2006), Alicja Subda (2006), Wiktoria Wielgosz (2006) i Dominika Żukowska (2006) zdobyły Wicemistrzostwo Mazowsza w mini-siatkówce w ramach XXI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

„Metrówki” ze Szkoły Podstawowej nr 323 w marcu tego roku zdobyły Mistrzostwo Warszawy po pokonaniu w finale Siatkarek ze Śródmieścia, reprezentujących na co dzień klub Atena Warszawa. Dzięki temu oprócz innych siedmiu szkół z regionu Mazowsza zakwalifikowały się do majowego dwudniowego turnieju finałowego w Płocku.

W niedzielę – 12 maja, Warszawianki zaczęły mecze grupowe od porażki 0:2 z drużyną z Nadarzyna. Ale już kolejne dwa mecze ze szkołami z Węgrowa (2:0) i Wyszkowa (2:1) zakończyły zwycięstwami. Dzięki temu Ursynowianki zajęły drugie miejsce w swojej grupie i awansowały do pierwszej czwórki Turnieju.

Poniedziałkowy poranny półfinał siatkarki ze Szkoły Podstawowej nr 323 zagrały perfekcyjnie z drużyną z Tłuszcza, w pierwszym i trzecim secie wygrywając je 25:5 oraz 15:3 i po zwycięstwie 2:1 awansowały do Finału. Tam młode Warszawianki miały okazje do rewanżu z drużyną Nadarzyna. Mimo lepszej gry niż poprzedniego dnia, niestety rezultat był identyczny jak w meczu grupowym (0:2). Po chwilowym smutku z przegranej, dziewczyny cieszyły się ekspresyjnie ze swojego największego sukcesu życiowego, jakim jest srebro na Mazowszu.

Warto jednak podkreślić, że jest to historyczny pierwszy medal sportowców ze Szkoły Podstawowej nr 323 im. Polskich Olimpijczyków na Ursynowie w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej!

Dobra passa siatkarek KS Metro Warszawa trwa zatem dalej… I mamy nadzieję, że nie skończy się zbyt szybko!

Polub i udostępnij:
20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

FACEBOOK
INSTAGRAM