Metro zagra w derbach Warszawy z Legią!

W najbliższą sobotę KS Metro Warszawa zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z Legią Warszawa w ósmej kolejce rozgrywek grupy drugiej o mistrzostwo drugiej ligi mężczyzn. Dobiega końca pierwsza runda rozgrywek, a podopiecznym Wojciecha Szczuckiego zostało jeszcze dwa spotkania do rozpoczęcia rundy rewanżowej. 

Mecz z Legią Warszawa zawsze budzi ogromne emocje- w tym roku na pewno będzie podobnie. Obydwie drużyny znajdują się wysoko w tabeli grupy drugiej. Legia z 15. punktami na koncie jest obecnie wiceliderem tabeli, natomiast Metro, będące na czwartej lokacie, traci do niej trzy punkty. Zarówno podopieczni Wojciecha Szczuckiego, jak i Daniela Kołodziejczyka wygrali swoje ostatnie spotkania – Metro mierzyło się w domowym starciu z UKS Centrum Augustów (3:0), natomiast Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z MOS Wola Warszawa (3:1).

– Musimy podejść dostatecznie skoncentrowani do tego pojedynku. Pracujemy nad tym, ponieważ do tej pory mieliśmy z tym trochę problemów. Postaramy się, aby kibice, którzy zjawią się w sobotę na hali przy Niegocińskiej mogli być świadkami fajnego sportowego widowiska. Plan na to spotkanie? Hm.. Zapominamy o ostatnim meczu i jak zawsze podchodzimy do kolejnego spotkania indywidualnie. Głęboko liczę na ostrą i wyrównaną walkę – mówi Janek Kopyść, przyjmujący KS Metro Warszawa.

fot. Anna Klepaczko / LUMIKA / KS Metro Warszawa

W ubiegłym sezonie stan rywalizacji między tymi drużynami wyniósł 1:1 – najpierw na hali przy Niegocińskiej Metro musiało uznać lepszą dyspozycję Legii Warszawa, w rewanżowym spotkaniu, natomiast to Legia nie miała mocnych na ekipę trenera Szczuckiego. 
Przypomnijmy, że losy Metra i siatkarskiej Legii w przeszłości były ze sobą ściśle połączone. W latach 2005-2007 juniorzy KS Metro Warszawa grali, pod wodzę Wojciecha Szczuckiego, jako drugoligowy zespół Legii Warszawa. Obecnie również znajdziemy metrowskie nazwiska w szeregach Legii – Stępień, Graczyk, Obuchowicz, Stelmaszczyk i Szewczyk. 
Spotkanie Legia Warszawa vs. KS Metro Warszawa zaplanowano na sobotę – 17 listopada, na godzinę 18:00 w hali sportowej przy ulicy Niegocińskiej 2a.

Polub i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

FACEBOOK
INSTAGRAM