Po punkty z Wołominem. Metro otwiera siatkarski sezon na Ursynowie

fot. Anna Klepaczko / LUMIKA / KS Metro Warszawa

W najbliższy weekend startuje trzecia kolejka rozgrywek o mistrzostwo drugiej ligi mężczyzn. W nadchodzącej kolejce KS Metro Warszawa na własnym parkiecie podejmie drużynę z Wołomina – MUKS Huragan Wołomin. Dla podopiecznych Wojciecha Szczuckiego będzie to dopiero trzecie spotkanie w tegorocznych rozgrywkach. Mecz z podopiecznymi Tomasza Rosy będzie pierwszym sprawdzianem drużyny z Ursynowa przed własną publicznością i na własnej hali. KS Metro Warszawa po niespełna miesiącu rozgrywek ma na koncie jedno zwycięstwo – to odniesione nad MOS Wola Warszawa, oraz jedną porażkę z drużyną z Międzyrzeca Podlaskiego. 
– Spotkanie w Międzyrzecu nie należało do najlepszych w naszym wykonaniu. Popełniliśmy za dużo błędów własnych. Nie pomogły też kontrowersyjne decyzje sędziów. To nie był nasz dzień. Mam nadzieję, że takie spotkanie już nam się nie przytrafi. Choć szkoda straconych punktów jestem przekonany, że ta przegrana jeszcze bardziej umocni nas jako zespół. Wydaje mi się, że dobrze przepracowaliśmy te dwa tygodnie przerwy. W naszej drużynie wiele się zmieniło w stosunku do poprzedniego sezonu. Wielu, w tym ja, dołączyło po raz pierwszy do metrowskiej rodziny, dlatego potrzeba nam więcej czasu na zgranie. Nie pomogła też lekka kontuzja naszego kapitana – Tomka Walendzika i środkowego Damiana Kraśniewskiego, obydwaj wracają już do formy. Liczę, że my razem z nimi. – mówi Tomasz Głód, libero KS Metro Warszawa.

MUKS Huragan Wołomin sezon 2018/2019 rozpoczął od dwóch porażek – najpierw na wyjeździe z AZS UWM Olsztyn, a następnie na własnym parkiecie z MOS Wola Warszawa. Z zerowym stanem konta melduje się na 8 pozycji w tabeli rozgrywek grupy 2. KS Metro Warszawa z trzema punktami na koncie jest oczko wyżej. Siódme miejsce zdecydowanie nie jest tym, co zadowala apetyty drużyny z Ursynowa. – Jesteśmy bardzo zmotywowani przed spotkaniem z drużyną z Wołomina. Mecz z Międzyrzecem, nie był pokazem naszych umiejętności, co mamy nadzieję poprawić już w sobotę. Ciężko przetrenowaliśmy dwa tygodnie i jestem przekonany, że przyniesie to wymierne korzyści. Głęboko liczę na trzy punkty i to bez straty seta! Obiecuję, że damy z siebie wszystko! – dodaje Jan Kopyść, przyjmujący Metra. 
Spotkanie pomiędzy KS Metro Warszawa a UMKS Huragan Wołomin zaplanowano na sobotę – 20 października, na godzinę 20:00. W nadchodzących rozgrywkach, KS Metro Warszawa wszystkie spotkania ponownie rozgrywać będzie w Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji, przy Dereniowej 48. Serdecznie zapraszamy.

 

Polub i udostępnij:
20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

FACEBOOK
INSTAGRAM