Metro zwycięża #wdomu. KS Metro Warszawa – MUKS Huragan Wołomin 3:1.

fot. Anna Klepaczko / LUMIKA / KS Metro Warszawa

W czwartej kolejce rozgrywek o mistrzostwo drugiej ligi mężczyzn, KS Metro Warszawa na własnym parkiecie pokonało MUKS Huragan Wołomin. Podopieczni Wojciecha Szczuckiego, w spotkaniu inaugurującym siatkarski sezon na Ursynowie, w czterech setach rozprawiło się z zespołem z Wołomina.

W pierwszej partii obie drużyny grały równo i rywalizacja do samego końca seta była bardzo wyrównana – obydwie drużyny popełniały sporą ilość błędów, szczególnie w polu serwisowym. Dlatego też żadnej z ekip nie udało się odskoczyć na więcej niż trzy punkty przewagi. Końcówkę seta jednak lepiej wytrzymali podopieczni trenera Szczuckiego. Zachowując zimną krew do końca, mogli cieszy się ze zwycięstwa w pierwszej partii spotkania, 25:23.

W drugiej odsłonie obie drużyny, podobnie jak w pierwszej partii, postawiły twarde warunki i do połowy seta rywalizacja była również bardzo wyrównana. Po połowie seta wyraźnie lepiej zaczęła układać się gra po stronie drużyny z Wołomina, która już do końca tej partii nie oddała przejętej inicjatywy.  Podopieczni Tomasza Rosy pewnie rozstrzygnęli tę drugą odsłonę spotkania do 18 i doprowadzili do wyrównania meczu.

fot. Anna Klepaczko / LUMIKA / KS Metro Warszawa

Wynik drugiego seta wyraźnie zmotywował warszawian do gry w trzeciej odsłonie meczu. Trener Wojciech Szczucki postanowił dokonać zmian w wyjściowej szóstce, przede wszystkim na rozegranie wrócił Tomasz Walendzik, który od początku sezonu zmaga się z lekką kontuzją. W drużynie widać było sportową złość i determinację, której zabrakło w poprzedniej partii. Wołomin kilkukrotnie próbował przeciwstawić się dobrze grającemu zespołowi z Ursynowa i doprowadzał do wyrównania w secie, jednak ostatecznie uległ drużynie Metra 25:20.

Czwarta partia od początku dobrze układała się dla ekipy z Warszawy, która już na samym początku seta wypracowała sobie kilku punktowe prowadzenie. Z każdą kolejną akcją widać było, że drużyna z Wołomina straciła wszystkie swoje atuty dzięki, którym prowadziła w poprzednich partiach wyrównaną rywalizację. Metro systematycznie powiększało swoją przewagę i nie popełniało błędów własnych. Trener drużyny z Wołomina szybko wykorzystał oba czasy, jednak nie zmieniły one obrazu gry. Metro pewnie wygrało czwartą partię i cały mecz 3:1, dzięki czemu dopisali do tabeli kolejne trzy punkty. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został atakujący Metra – Paweł Szczepaniak.

fot. Anna Klepaczko / LUMIKA / KS Metro Warszawa

– To był bardzo ciężki mecz i ciężki przeciwnik. Cieszę się, że udało nam się po tym drugim ciężkim secie odwrócić losy tego spotkania. Udało nam się wyjść obronną ręką z tej niewygodnej sytuacji. Cieszymy się z trzech punktów i obieramy kolejny cel na naszej drodze – podsumowuje spotkanie Marcin Mołs, przyjmujący KS Metro Warszawa.

Po czterech kolejkach rozgrywek – mając na koncie dwa zwycięstwa i jedną przegraną, KS Metro zajmuje 5. pozycję w tabeli grupy 2. W najbliższą sobotę – 27 października o godzinie 18:00, ponownie na własnym parkiecie, podejmie Czołg AZS Uniwersytet Warszawski.

fot. Anna Klepaczko / LUMIKA / KS Metro Warszawa

Polub i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skontaktuj się z nami przez Facebooka
Facebook KS Metro Warszawa
Facebook KS Metro Warszawa
INSTAGRAM