Kartka z kalendarza Metra – złota Łódź 2001

Dwa lata po pierwszym medalu, okazję do walki o kolejny wywalczyła drużyna rocznika 1986/1987. Turniej finałowy rozegrany został w Łodzi, a zespół Metra prowadził trener Wojciech Szczucki wraz z Dariuszem Kopaniakiem.

W finale nasi młodzicy spotkali się z Gwardią Wrocław, która zdecydowanie pokonała nas w turnieju półfinałowym. Pojawiła się więc idealna okazja do rewanżu, a nasi zawodnicy nie mogli się doczekać pierwszego gwizdka. Pierwszy set bardzo wyrównany, gra punkt za punkt, dużo nerwów i wygrana na przewagi 25:23. W drugim secie Metrowcy podbudowani wygraniem pierwszej partii okazali się nie do zatrzymania i zdecydowanie wygrali 25:13! Wielka radość po ostatnim gwizdku sędziego, euforia i łzy szczęścia. KS METRO WARSZAWA MISTRZEM POLSKI!

Kapitan Metra Kuba Pietrasik został wybrany najlepszym rozgrywającym turnieju finałowego. Trener Wojciech Szczucki został ogolony przez swoją drużynę na „łyso” – zgodnie z umową, że tak się stanie, jeśli jego podopieczni zdobędą złoto.

W naszej mistrzowskiej drużynie grali zawodnicy, którzy do dziś grają w czołowych zespołach PlusLigi – Reprezentanci Polski Zbyszek Bartman i Grzesiek Łomacz. Z kolei Bartek Jajszczak i Tomek Walendzik przez wiele lat występowali na zapleczu naszej ekstraklasy. Bartman, Łomacz i Jajszczak znaleźli również uznanie w oczach trenerów młodzieżowych reprezentacji Polski Zdzisława Grodeckiego, a później Zdzisława Gogola.

Skład Mistrzów Polski – młodzików z roku 2001:
– Jakub Pietrasik – kapitan
– Krzysztof Getko
– Kamil Mazowiecki
– Tomasz Sasin
– Michał Kordaczuk
– Rafał Dej
– Rafał Rzeszowiak
– Marcin Mróz – kooptacja z UKS Zielona
– Bartłomiej Jajszczak (rocz. 87)
– Zbigniew Bartman (rocz. 87)
– Grzegorz Łomacz (rocz. 87) – kooptacja z Olimpu Ostrołęka
– Mateusz Krawczyk (rocz. 87)
– Tomasz Walendzik (rocz. 87)
– Michał Kołakowski (rocz. 87)

Trenerami drużyny byli Wojciech Szczucki oraz Dariusz Kopaniak.

Polub i udostępnij:
FACEBOOK
INSTAGRAM