Memoriał Arkadiusza Gołasia za nami – Metro ze srebrnym medalem!

W miniony weekend, od 10 do 12 maja, w Ostrołęce odbył się mocno obsadzony Memoriał Arkadiusza Gołasia. Metrowcy w tym roku bronili złotego medalu, który na ubiegłorocznym turniej wywalczył rocznik 2003 prowadzony przez Piotra Dwojaka.

Pierwszy zespół KS Metro Warszawa, prowadzony przez trenera Michała Pyr,ę osłabiony czterema zawodnikami, którzy wystąpili w zespole Kadry Mazowsza, dotarł do finału turnieju. Drugi zespół rocznikowo młodszy (rocznik 05/06) prowadzony przez Piotra Dwojaka zajął ostatecznie osiemnaste miejsce.

W finale podopieczni Michała Pyry ostatecznie przegrali z drużyną Kadry Mazowsza i zajęli drugie miejsce w Turnieju.

– Bardzo dobry turniej w naszym wykonaniu na koniec sezonu. W praktycznie każdym meczu szansę dostawali wszyscy, a na boisku panowała świetna atmosfera. Miło oglądało się finał turnieju, w którym oglądać mogliśmy czterech „metrowców” po drugiej stronie siatki. Pomimo że, kadra Mazowsza to personalnie bardzo mocny zespół mieliśmy w finałowym meczu swoje szanse i pokazaliśmy się z dobrej strony – podsumowuje weekendowe występy swojej drużyny Michał Pyry.

Uważam, że mimo zajęcia przez nas osiemnastego miejsca, Turniej w naszym wykonaniu, był udany.  Choć rocznikowo byliśmy młodszym zespołem, to sprawiliśmy sporo problemów naszym przeciwnikom.  Po końcowych wynikach okazało się również, że trafiliśmy do najmocniejszej grupy.  Postawiliśmy się zespołowi z Grodna, sprawiliśmy niespodziankę pokonując zespół PLAS Warszawa, oraz mieliśmy swoje szanse z Kadrą Wielkopolski (rocznik 2005). Popełnialiśmy bardzo mało błędów w ataku,  dużo broniliśmy oraz dobrze realizowaliśmy podstawowe założenia taktyczne.  Zdobyliśmy sporo doświadczenia, które wierze, że zaowocuje w zbliżającym się Turnieju o Puchar Przechodni – komentuje miniony turniej, Trener Piotr Dwojak.

Skład KS Metro Warszawa I: Bakaj, Kozłowski, Mirowski, Klimek, Rząca, Kukliński, Sobecki, Maskiewicz, Gawryś, Darczuk, Sternik oraz Broda.

Skład KS Metro Warszawa II: Kozłowski Michał, Niemiec, Raczek, Grabek, Lipiński, Polański, Kozłowski Wiktor, Gil, Misztal, Sikora, Urbański, Bury.

W składzie zwycięskiej Kadry Mazowsza wystąpili: Koniuszewski Szymon, Linkiewicz Jakub, Matyja Bartek, Michalecki Mateusz.

Najlepszym zawodnikiem Turnieju wybrany został Jakub Linkiewicz (Kadra Mazowsza).
Najlepszy rozgrywający turnieju Marcel Bakaj (KS Metro Warszawa).
Najlepszym zawodnikiem KS Metro Warszawa został Kacper Klimek.