Marcin Lubiejewski nowym zawodnikiem KS Metro Warszawa!

Przed nadchodzącą 7. kolejką rozgrywek o mistrzostwo drugiej ligi mężczyzn, do drużyny Wojciecha Szczuckiego i Tomka Walendzika dołączył nowy zawodnik – Marcin Lubiejewski.

Lubiejewski swoją sportową karierę rozpoczął w MKS MDK Warszaw, skąd przed sezonem 2000/2001 trafił do drużyny Stilion Gorzów Wielkopolski i zadebiutował w polskiej ekstraklasie. Od 2002 roku grał w Jokerze Piła skąd ponownie, w 2004 roku powrócił do Gorzowa gdzie trener Waldemar Wspaniały przestawił go na pozycję atakującego. W 2005 roku opuścił GTPS Gorzów Wielkopolski i zasilił Chemik Bydgoszcz. Od sezonu 2006/2007 był zawodnikiem AZS-u Olsztyn, z którym na koniec sezonu wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski. W roku 2008 opuścił stolicę Warmii i przeniósł się do Siatkarza Wieluń, z którym zdobył awans do PlusLigi w sezonie 2008/2009. W Wieluniu grał przez dwa kolejne sezony, następnie przeniósł się do Turcji, by po spędzonym tam sezonie wrócić do Gorzowa. Po roku gry w Polsce, Marcin Lubiejewski obrał norweski kierunek. Trzy sezony bronił barw Førde VBK, a ostatnie cztery Stod IL.

fot. Tronder-fluisa

Cieszę się z powrotu do Polski i tego, że mogę w KS Metro Warszawa dalej grać i trenować siatkówkę. Już od jakiegoś czasu myślałam nad powrotem do Polski i jestem szczęśliwy, że wreszcie się udało. Powrót tutaj do powrót do wspomnień. W KS Metro Warszawa pracuje od początku tego sezonu i świetnie dogaduje się tutaj z moją grupą juniorów – to bardzo fajne chłopaki i jestem przekonany, że ciężką pracą zajdą daleko w siatkówce. Teraz, trochę nieoczekiwanie, wracam i ja na siatkarski parkiet, na co już szczerze nie mogę się doczekać. Liczę, że szybko zgram się z drużyną i uda nam się stworzyć fajnie działający kolektyw. Do zobaczenia na siatkarskich drugoligowych parkietach – obiecuje dać z siebie wszystko i walczyć od pierwszej do ostatniej piłki każdego spotkania!

– mówi nowy zawodnik KS Metro Warszawa, Marcin Lubiejewski.

Marcin Lubiejewski urodził się 1 października 1981 roku, ma 207 centymetrów wzrostu i występuje na pozycji atakującego. W drużynie KS Metro Warszawa zadebiutuje podczas sobotniego starcia z MOS Wola Warszawa.

Polub i udostępnij:
FACEBOOK
INSTAGRAM