„Kędzierzyńsko-Kozielski Koziołek 2019” dla kadetów Metra

W dniach 18-20 stycznia kadeci z rocznika 2003 uczestniczyli w XIII Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej „Kędzierzyńsko-Kozielski Koziołek 2019”. Zawodnicy trenera Adam Bigosa zaprezentowali się bardzo dobrze zajmując w turnieju pierwsze miejsce.

Kadeci przez trzy dni rozegrali sześć spotkań, doznali jednej porażki (w pierwszej części turnieju, w rozgrywkach grupowych z AZS Nysa) oraz odnieśli pięć zwycięstw. Najlepszym zawodnikiem drużyny został wybrany Krzysztof Nagraba, najlepszym przyjmującym turnieju Dawid Hajbowicz a MVP całego turnieju został wybrany Krzysztof Kubiak.

KS Metro Warszawa wystąpiło w następującym składzie: Stanisław Pałyga,  Adrian Gacek, Konrad Łapiński, Dawid Hajbowicz, Michał Łabędzki, Krzysztof Nagraba, Krzysztof Kubiak, Oliwier Farkas,  Michał Binda, Oskar Wyszomierski, Karol Januszko, Bartek Stępień.

KS METRO – SKS Tęcza Krosno Odrzańskie 2:0 (12,17)
KS METRO – AZS PWSZ Nysa 0:2 (-19,-22)
KS METRO – SP 11 K-Koźle 2:0 (18,19)
Ćwierćfinał: KS METRO – MLKS Volley Gubin 2:1 (22,-22,11)
Półfinał: KS METRO – AKS Resovia Rzeszów 2:1 (23,21,11)
Finał: KS METRO – Kędzierzyn-Koźle 2:1 (18,19,11)

 – Przez trzy rozegraliśmy bardzo dobry turniej. W pięknej Hali Azoty w której na co dzień swoje mecze rozgrywa ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze. Na turniej chłopcy jechali z pewną „presją” ponieważ w ubiegłym roku uczestniczyli już w tej imprezie (wówczas jako rok młodsi – turniej rozgrywany był dla chłopców dla roczniak 2002), i wspólnie z trenerem Piotrem Dwojakiem zaprezentowali się świetnie zajmując trzecie miejsce.  Dlatego w tym roku nie wypadało zaprezentować się gorzej. Chłopcy z zadania wywiązali się świetnie. Mimo pewnych problemów, przegranego meczu grupowego czy przegranych setów w innych spotkaniach, udźwignęli ciężar presji na swoich barkach i wygrali cały turniej. Najbardziej cieszy mnie wygrany mecz półfinałowy z Resovią Rzeszów gdzie mimo przegranego pierwszego seta udało nam się odwrócić losy spotkania i zejść z boiska jako zwycięzcy prezentując przy tym wiele bardzo dobrych siatkarskich akcji. Mecz finałowy, przy oczywiście ogłaszającym dopingu miejscowych kibiców, był trochę nierówny z naszej strony. Pewnie pokonaliśmy rywala w pierwszym secie – do 18. W drugim za bardzo się rozluźniliśmy, co gospodarze wykorzystali doprowadzając do tie-breaka.  W decydującą partię również nie wyszliśmy dobrze ale po zmianie stron przy stanie 5:8 zaprezentowaliśmy się znakomicie wygrywając do 11. Cała dwunastka zawodników zagrała bardzo dobrze, każdy kto wchodził na boisko był wzmocnieniem drużyny i głównie to zadecydowało o końcowym sukcesie. – podsumowuje trener kadetów, Adam Bigos

Polub i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

FACEBOOK
INSTAGRAM