Kartka z kalendarza Metra – srebrne Suwałki 1999 rok

Dużymi krokami zbliżamy się do jubileuszu Klubu Sportowego Metro Warszawa – w grudniu bieżącego roku będziemy świętować 25 lat naszej sportowej, siatkarskiej działalności. Jest to doskonała okazja do przypomnienia ważnych wydarzeń z życia naszego Klubu. Zaczynamy od Mistrzostw Polski i naszych sukcesów w tych rozgrywkach.

Pierwszy medal Mistrzostw Polski Młodzików – srebrne Suwałki 1999 roku.

Pierwszymi siatkarzami Metra, którzy przetarli szlak i wywalczyli medal Mistrzostw Polski byli zawodnicy rocznika 1984. Drużna prowadzona przez trenera Krzysztofa Zimnickiego, którego asystentem był Wojciech Szczucki wywalczyła srebrny medal w turnieju finałowym rozgrywanym w Suwałkach w roku 1999. W finale nasz zespół po bardzo zaciętym meczu uległ Stali Nysa 1-2.

Grą srebrnej drużyny kierował Maciek Gorzkiewicz, który do dziś doskonale prezentuje się na parkietach PlusLigi w barwach Cuprum Lubin. Czterech zawodników tego zespołu dzięki dobrym występom zostało dostrzeżonych przez trenera reprezentacji Grzegorza Rysia. Maciek Gorzkiewicz, Konrad Gradowski, Tomasz Warszton i  Damian Orzechowski w kolejnych latach byli powoływani na zgrupowania kadry Polski rocznika 1983/1984.

Skład Wicemistrzów Polski młodzików z roku 1999:
– Maciej Gorzkiewicz,
– Konrad Gradowski,
– Tomasz Warszton,
– Damian Orzechowski,
– Robert Kępka,
– Michał Strużek,
– Karol Szapel,
– Sebastian Witek,
– Rafał Szulim,
– Marcin Ołtuszewski,
– Paweł Stolarski,
– Konrad Kryszczuk,
– Przemysław Kuliński.
Skład uzupełniali na zasadach kooptacji zawodnicy Huraganu Wołomin – Janusz Suchenek i Artur Piwko.

Trenerzy drużyny to Krzysztof Zimnicki oraz Wojciech Szczucki.

Zdjęcia: archiwum prywatne K. Zimnickiego

Polub i udostępnij:
FACEBOOK
INSTAGRAM