Kadetki KS METRO w najlepszej 16. w Polsce!

W dniach 7-10 marca 2019 kadetki KS METRO (rocznik 2002 i młodsze) brały udział w turnieju ¼ Mistrzostw Polski w Zbąszynku. Pomimo chorób i kontuzji zespół spisał się znakomicie i wywalczył drugie miejsce premiowane awansem do półfinałów MP.

Relacjonuje trener Dariusz Kopaniak:

O turnieju
Przed turniejem mieliśmy trochę obaw, ale wszystko ułożyło się po naszej myśli. Wylosowaliśmy silną podgrupę z Ateną Warszawa i Developresem Rzeszów. Fakt, że musieliśmy w piątek rozegrać dwa mecze w odstępie zaledwie kilku godzin dodatkowo komplikował sprawę. Po wysokiej czwartkowej wygranej Ateny z Rzeszowem wiedzieliśmy, że o awansie zadecyduje nasz mecz z Rzeszowem i z tego zadania wywiązały się dziewczęta znakomicie. Pewne zwycięstwo 3:0 z Rzeszowem (pomimo wcześniejszej porażki z Ateną 0:3) otworzyło nam drogę do awansu do półfinałów. Kolejne dwa mecze z SPS Zbąszynek 3:1 oraz z Koszalinem 3:0, zdecydowanie wygrane pomimo kilku nerwowych fragmentów sprawiły, że jesteśmy w półfinałach.

O zespole
Liderką zespołu była zdecydowanie Karolina Staniszewska (dwie statuetki MVP), która razem z Olą Filip (obie rocznik 2004!) są pewnymi punktami tej drużyny. W trakcie tego turnieju podstawową szóstkę tworzyły oprócz nich Ola Majkusiak, Maja Brodowska, Zuzia Michalska (MVP meczu z Koszalinem), Amelia Piekut i libero Patrycja Błaszczak. Na pojedynczych zmianach pojawiały się na boisku pozostałe zawodniczki (Hanna Kierzkowska, Olga Sawińska, Maja Namaczyńska, Martyna Kruszewska, Tosia Rzepkowska, Wiktoria Zagumny, Julia Zawal), które zawsze wnosiły do gry kilka cennych zagrań. Wszystkie zawodniczki tworzyły świetną atmosferę, wspierały się, realizowały znakomicie wszystkie założenia taktyczne i jako zespół osiągnęły bardzo dobry wynik.

Rodzice
Pojechaliśmy na turniej z mocną ekipą rodziców, którzy podczas całego pobytu pomagali nam z całych sił. Ich doping bez przerwy wspierał nas podczas meczów (wszyscy oglądający internetowe transmisje zauważali ten fakt i podkreślali jego kapitalne znaczenie!). Oprócz dopingu czuliśmy ich niezawodną opiekę i życzliwość. Pomimo nerwów i emocji dzielnie wszystko wytrzymali i ze zdartymi gardłami, ale w dobrych humorach i bardzo zadowoleni wróciliśmy razem do Warszawy. Dziękujemy!

Co dalej?
Jesteśmy w najlepszej 16. w Polsce. Czekamy na losowanie grup półfinałowych. Przed losowaniem możemy powiedzieć, że każdy układ będzie dla nas bardzo trudnym wyzwaniem. Faworytami nie będziemy, ale mamy młody zespół spragniony wygrywania i postaramy się w półfinałach zagrać jak najlepiej i zobaczymy czy nasze umiejętności pozwolą na awans do wymarzonych finałów. I tak zaszliśmy już w tym sezonie daleko i kto wie może pójdziemy jeszcze dalej!

Polub i udostępnij:
20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

FACEBOOK
INSTAGRAM