Kadeci Metra w 1/2 Mistrzostw Polski!

W dniach 27 luty – 1 marca w Zielonej Górze nasi kadeci brali udział w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski. O dwa miejsca premiowane awansem do dalszych rozgrywek szczebla ogólnopolskiego rywalizowali z zespołami gospodarzy oraz AZS 2020 Częstochowa, Feniks Leżajsk, AZS PWSZ Nysa, Karpaty Krosno.  Z bilansem trzech zwycięstw i jednej porażki nasi kadeci awansowali do półfinałów Mistrzostw Polski.

Po wywalczeniu tytułu mistrza Mazowsza pojechaliśmy na ćwierćfinały Mistrzostw Polski – był to pierwszy etap rozgrywek ogólnopolskich. Na początku, w naszej podgrupie spotkaliśmy się z zespołami AZS 2020 Częstochowa oraz Feniks Leżajsk. Pierwszy mecz wygraliśmy 3: 2 (25:21, 25:13, 22:25, 23:25, 15:9), po wysoko wygranym drugim secie i prowadzeniu 2:0 za bardzo rozluźniliśmy się doprowadzając do remisy 2:2, w piątej decydującej partii zagraliśmy już swoją siatkówkę wygrywając pewnie do 9. W drugim meczu kontrolowaliśmy nasze grę cały czas, spokojnie wygrywając z zespołem Feniks Leżajsk 3:0 (18:25, 15:25, 18:25).

W pierwszym meczu drugiego etapu turnieju zagraliśmy z siatkarzami AZS PWSZ Nysa, kolejny raz po prowadzeniu 2:0 w setach pozwoliliśmy rywalowi na wygranie trzeciej partii ale w przeciwieństwie do meczu z Częstochową teraz zakończyliśmy spotkanie w czwartym secie (25:17, 25:22, 13:25, 25:20). W ostatnim meczu turnieju spotkaliśmy się z zespołem gospodarzy. Był to mecz dwóch do tej pory niepokonanych zespołów. Przy bardzo głośnym dopingu miejscowych kibiców rozegraliśmy dobre spotkanie (nasi kibice/Rodzice w zdecydowanie mniejszej liczbie dopingowali nas oczywiście w taki sam sposób – DZIĘKUJEMY BARDZO). Przegraliśmy mecz 1:3 (25:20, 28:26, 13:25, 25:20) i zajęliśmy drugie miejsce w turnieju. Była to nasza pierwsza porażka w tym roku i obiecujemy, że wyciągniemy z niej wnioski. Postaramy się wykorzystać je już w najbliższym turnieju – w dniach 13-15 marca w Poznaniu wystartujemy w półfinałach Mistrzostw Polski. O dwa miejsca premiowane awansem do turnieju finałowego Mistrzostw Polski zagramy z gospodarzami Energetykiem Poznań oraz Gwardią Wrocław oraz AKS V LO Rzeszów .

– relacjonuje trener kadetów KS Metro Warszawa, Adam Bigos.