Juniorzy zaczynają od zwycięstwa – dzień pierwszy Mistrzostw Polski juniorów za nami

Zanami pierwszy dzień Turnieju Finałowego o Mistrzostwo Polski Juniorów.Podopieczni Jacka Jankowskiego i Adriany Jankowskiej od zwycięstwa 3:1 nad AKS V LO Rzeszów zaczęli swoje występny w tym finałowym Turnieju.

Choć pierwszego seta rozstrzygnęli na swoją korzyść zawodnicy z Rzeszowa, kolejne trzy partie układały się już pod dyktando zawodników z Warszawy, którzy kontrolowali przebieg dalszej części meczu. Bardzo dobrze w całym spotkaniu zaprezentował się atakujący Mateusz Cackowski, który za swoją postawę na parkiecie nagrodzony został statuetką dla najlepszego zawodnika meczu.

-To było bardzo emocjonujące spotkanie. Jako, że był to nasz pierwszy mecz, bardzo ciężko wchodziliśmy w spotkanie. Dopiero po dwóch pierwszych setach zaczęliśmy prezentować swój poziom gry i grać naszą siatkówkę. Po pierwszym secie zeszły z nas emocje i zaczęliśmy w pełni kontrolować przebieg spotkania. Teraz skupiamy się już tylko na czwartkowym starciu z MOS Wola Warszawa – w tym momencie, nie mają znaczenia nasze wcześniejsze potyczki, a było ich trochę w ciągu całego sezonu.Musimy wyjść i zagrać to co potrafimy. Tylko tak osiągniemy swój cel.Przyjechaliśmy do Dębicy walczyć i chcemy pokazywać to w każdym spotkaniu. Każda z drużyn przyjechała tu po złoto – my także! Medal jest jeden, a konkurencja naprawdę spora, więc skupiamy się już tylko na kolejnym kroku, który mamy do zrobienia na naszej drodze, czyli starciu z MOSem! – mówił po wczorajszym meczu Mateusz Cackowski, atakujący KS Metro Warszawa.

Siatkarze KS Metro Warszawa w czwartek – 11 kwietnia zmierzą się, w drugim meczu fazy grupowej Finału Mistrzostw Polski juniorów z podopiecznymi Konrada Copa – MOS Wola Warszawa. Jeśli podopiecznym Jacka Jankowskiego uda się rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść będą pewni awansu do półfinału Mistrzostw Polski. Zawodnicy MOS Wola Warszawa w swoim pierwszym spotkaniu ulegli drużynie Trefla Gdańsk 0:3(22:25, 26:28, 22:25).

Mecz pomiędzy KS Metro Warszawa a MOS Wola Warszawa zaplanowało na godzinę 18:30 w Dębickiej hali sportowej Domu Sportu przy Sportowej 26 w Dębicy. Transmisje ze spotkania będzie można śledzić tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=C38TFSpOmAU

Fot. Adrian Sawko / PZPS.pl
Polub i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

FACEBOOK
INSTAGRAM