Juniorzy w półfinale Mistrzostw Polski!

Juniorzy KS Metro Warszawa w miniony weekend grali w ćwierćfinale Mistrzostw Polski juniorów, który rozgrywany był w Policach. 

Podopieczni duetu trenerskiego Jankowskich wygrali wszystkie cztery spotkania i awansowali do półfinałów Mistrzostw Polski z pierwszego miejsca w grupie. Pokonując kolejno AZS UWM Olsztyn, Piast Kobylnica, Błękitni Ropczyce i SMS Police, juniorzy Metra zapewnili sobie udział w półfinałowych zmaganiach o Mistrzostwo Polski juniorów, który odbędzie się od 15 do 17 marca 2019 roku.

 – Ćwierćfinałowy turniej doskonale sprawdził Nasze przygotowanie fizyczne i psychiczne do sezonu. Wiedzieliśmy, że te aspekty stoją u Nas na wysokim poziomie, stąd wygrane nie są dla Nas przypadkiem. Ogromnym plusem na przyszłość jest jednak styl w jakim tego dokonaliśmy. Drużyna potrafiła podnieść się niezależnie od momentu gry, jej warunków czy formy przeciwnika. Umocniło to siłę Naszej drużyny i pozwoliło zrealizować cel, jakim był awans do kolejnego etapu rozgrywek. Dziś czas na odpoczynek, czekamy na losowanie i z pokorą wracamy do przygotowań do półfinałów Mistrzostw Polski, które już za trzy tygodnie! Bardzo dziękujemy za wsparcie, które otrzymujemy między innymi od naszych rodziców – mówi trenerka Adriana Jankowska.

 – Cały turniej ćwierćfinałowy graliśmy na wysokim poziomie. Konsekwencja, a także cierpliwość były naszym „kluczem” do zwycięstwa z tymi zespołami, z którymi przyszło nam się zmierzyć w tym ćwierćfinale. Te dwa składniki dały nam w rezultacie awans do 1/2 Mistrzostw Polski Juniorów. Mam nadzieję, że będą również naszym atutem podczas dalszej walki – mówi Adrian Gwardiak, kapitan KS Metro Warszawa podczas ćwierćfinałowego turnieju. 

Na środę – 27 lutego, w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej odbędzie się losowanie czterech półfinałowych grup, w których rywalizować będzie 16 najlepszych drużyn z całej Polski.  

Do Finału Mistrzostw Polski juniorów awansuje po dwie najlepsze drużyny z każdej grup. Najlepsza ósemka drużyn spotka się w Finale Mistrzostw Polski juniorów, który zaplanowany jest od 10 do 14 kwietnia 2019 roku. 

Nagrody indywidualne:
Najlepszy zawodnik drużyny: Igor Assendi
Najlepszy rozgrywający: Aleksander Winiarski
Najlepszy libero: Damian Broszko
MVP Turnieju: Mateusz Cackowski

Wyniki poszczególnych spotkań: 
AZS UWM Olsztyn – KS Metro Warszawa 1:3 (25:23, 22:25, 19:25, 17:25)
KS Metro Warszawa – Piast Kobylnica 3:0 (25:12, 25:13, 25:21)
KS Metro Warszawa – Błękitni Ropczyce 3:2 (21:25, 23;25, 26:24, 25:7, 15:10)
SMS Police – KS Metro Warszawa 1:3 (25:18, 21:25, 21:25, 21:25)

Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce: KS Metro Warszawa – awans do Półfinału Mistrzostw Polski Juniorów 
2 miejsce: AZS UWM Olsztyn – awans do Półfinału Mistrzostw Polski Juniorów 
3 miejsce: SMS Police
4 miejsce: KS Błękitni Ropczyce
5 miejsce: UKS Piast Kobylnica
6 miejsce: MGOKiS Praszka

Polub i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skontaktuj się z nami przez Facebooka
Facebook KS Metro Warszawa
Facebook KS Metro Warszawa
INSTAGRAM