Juniorzy poznali rywali w 1/4 Mistrzostw Polski!

Wczoraj – 13 lutego, w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej odbyło się losowanie grup ¼ finału mistrzostw Polski juniorek i juniorów.

Juniorzy KS Metro Warszawa, którzy w tym roku bronić będą tytułu wicemistrza kraju,wywalczonego w ubiegłym roku w Kętrzynie przez ich starszych kolegów, trafili do grupy I. 

Gospodarzem ćwierćfinałowego starcia grupy I będzie SMS Maraton Police, a w grupie, prócz juniorów KS Metro Warszawa, zobaczymy zawodników AZS UWM Olsztyn, UKS Piast Kobylica, KS Błękitni Ropczyce i MGOKiS Praszka. 

 – Część przeciwników znamy z poprzednich lat rozgrywek, część dopiero poznajemy, ale do każdego meczu podejdziemy mocno zmotywowani i pełni woli walki, a przede wszystkim bardzo dobrze przygotowani psychicznie i fizycznie. Naszym celem jest awans do półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów – deklaruje Adriana Jankowska, trenerka drużyny juniorów KS Metro. 

 – Po finałach Mazowsza wszyscy czuliśmy niedosyt. Zakończenie turnieju przegraną zawsze w jakiś sposób przyćmiewa pozostałe rezultaty i sukces, jakim jest zdobycie srebrnego medalu. Jednak taki stan rzeczy nie trwa długo, porażka z MOSem powinna nas jedynie zmotywować do jeszcze cięższego i bardziej świadomego treningu, który odpowiednio przygotuje nas na ćwierćfinał Mistrzostw Polski, który rozegramy w Policach. Myślę że powinniśmy być zadowoleni z losowania, jeśli na każdy z meczy wyjdziemy skoncentrowani i pewni swoich umiejętności a także będziemy cieszyć się z bycia na boisku możemy spokojnie myśleć o awansie z pierwszego miejsca – mówi Bartłomiej Zieliński, kapitan grupy juniorów Metra. 

Finały Mistrzostw Polski juniorów zaplanowane zostały od 10 do 14 kwietnia 2019 roku.

Polub i udostępnij:
20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

FACEBOOK
INSTAGRAM