Juniorzy Metra wicemistrzami Mazowsza!

W miniony weekend – od 7 do 9 lutego, juniorzy KS Metro Warszawa walczyli o tytuł najlepszej juniorskiej drużyny na Mazowszu. Finałowy Turniej o Mistrzostwo Mazowsza Juniorów wygrał zespół MOS Wola Warszawa, a podopieczni Jacka Jankowskiego i Wojciecha Szczuckiego stanęli na drugim stopniu podium.

Metrowcy swoje zmagania w finałowym Turnieju rozpoczęli w piątkowy wieczór od starcia z MOS Wola Warszawa, którym ulegli 0:3 (15:25, 20:25, 21:25). Drugiego dnia zmierzyli się z drużyną RCS Czarni Radom, którą pokonali w tie-breaku 3:2 (25:20, 24:26, 26:24, 15:25, 16:14). Ostatniego dnia zmagań Metrowcy pokonali RCS Czarnych Radom 3:0 (25:20, 25:21, 25:20).

Zawodnicy trenerów Jankowskiego i Szczuckiego o awans do najlepszej szesnastki w Polsce muszą walczyć w ćwierćfinałowym turnieju. 

Rundę zasadniczą sezonu rozgrywaliśmy ze zmiennym szczęściem. Dużo nowego spotkało nasza ekipę w tym sezonie, więc potrzebowaliśmy więcej czasu na zgranie się ze sobą. Wydaje mi się, że dopiero teraz wkraczamy w optymalną dla nas formę. Nie ominęły nas też kontuzje i drobne urazy, ale mam nadzieję że już dochodzimy do siebie i po obozie, na który wybieramy się już za kilka dni, będziemy w pełni gotowi do walki o najlepszą ósemkę w Polsce. Cieszy nas wywalczony medal na Mistrzostwach Mazowsza Juniorów, ale bardzo nam zależy na awansie do Finałów Mistrzostw Polski. To jest nasz cel na teraz i na tym się koncentrujemy.

– mówił po turniejowych zmaganiach kapitan juniorów KS Metro Warszawa, Mateusz Juszczuk.

Z postawy swoich zawodników jest zadowolony Trener juniorów KS Metro Warszawa – Jacek Jankowski, który Finałowy Turniej o Mistrzostwo Mazowsza Juniorów podsumował tymi słowami:

Mistrzostwa Mazowsza zawsze stoją na wysokim poziomie sportowym. Drużyny reprezentują wysoki poziom sportowy poparty dobrą organizacją gry, a zwodnicy są nastawieni na walkę od pierwszej do ostatniej piłki każdego ze spotkań. Nasz pierwszy mecz – z drużyną MOS Wola Warszawa był dla nas trudny. Do meczu podeszliśmy zmotywowani, ale zawiodło nastawienie mentalne, co w sporcie jest na równi z przygotowaniem fizycznym. Drugi mecz, w którym mierzyliśmy się z Czarnymi Radom był dla nas bardzo trudny, ponieważ zespół Czarnych to bardzo dobrze grająca drużyna zagrywką oraz atakami ze skrzydła. Po dwugodzinnej walce odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. W ostatnim dniu Turnieju pokonaliśmy drugi zespół Czarnych Radom i mogliśmy się cieszyć z możliwości wywalczenia srebrnych medali. Chciałbym wyróżnić cały zespół, chłopaki bardzo się angażują i starają się podnosić swoje umiejętności na wyższy poziom, co ma wpływ na dobrą grę zespołu. Obecnie udajemy się na krótkie zgrupowanie do Nasielska przygotowujące do ćwierćfinału Mistrzostw Polski i na tym celu skupiamy się teraz całkowicie.

Ostateczna klasyfikacja Turnieju o Mistrzostwo Mazowsza Juniorów 2019/2020:
1. MOS Wola Warszawa
2. KS Metro Warszawa
3. RCS Czarni Radom I
4. RCS Czarni Radom II

Polub i udostępnij:
FACEBOOK
INSTAGRAM