Juniorzy KS Metro z wicemistrzostwem Mazowsza!

W miniony weekend – od 8 do 10 lutego, juniorzy KS Metro Warszawa, pod wodzą trenera Jacka Jankowskiego oraz trenerki Adriany Jankowskiej walczyli w Radomiu na turnieju finałowym o Mistrzostwo Mazowsza w kategorii juniorskiej.

Efektem tych zmagań był zdobyty tytuł wicemistrza na Mazowszu w swojej kategorii wiekowej. Aby tego dokonać, juniorzy Metra musieli pokonać w dwóch dobrych i pełnych walki spotkaniach MKS MDK Warszawa i RCS Czarni Radom.

Ostatecznie jednak w niedzielnym meczu finałowym, który decydował o zwycięstwie w całym turnieju, siatkarze z Ursynowa ulegli bardzo dobrze dysponowanym zawodnikom z Woli – MOS Wola Warszawa.

Najlepszym zawodnikiem drużyny został wybrany Mateusz Cackowski.

–  Z całego turnieju wyciągamy wnioski do dalszej pracy między kolejnymi etapami kwalifikacji do Mistrzostw Polski, bo już w środę dowiemy się z kim przyjdzie Nam się zmierzyć w ćwierćfinale Mistrzostw Polski! Nie zwieszamy głów, tylko ostro pracujemy dalej! – mówi Adriana Jankowska, trenerka drużyny juniorów KS Metro Warszawa.

Choć zawodnikom KS Metro Warszawa nie udało się obronić tytułu “Mistrza”, który rok temu wywalczyli ich starsi koledzy, to tegoroczny wynik również można uznać za sukces. Srebrny medal to świetna motywacja do dalszej pracy i walki na kolejnym etapie zmagań o Mistrzostwo Polski juniorów.

Drużyna KS Metro Warszawa wystąpiła na Turnieju Finałowym o Mistrzostwo Mazowsza w składzie: Bartłomiej Zieliński (kapitan), Aleksander Winiarski, Mateusz Jaszczuk, Jakub Gaweł, Robert Piekarz, Damian Broszko, Michał Gaweł, Adrian Gwardiak, Jakub Sutryk, Piotr Wójcik, Radosław Rumiński, Mateusz Cackowski, Michał Gregorowicz, Jakub Sakowski, Adam Jusiński, Igor Assendi, Paweł Jerke,Kacper Rybarczyk, Bruno Puczko-Szymański, Sebastian Lisicki i Michał Januszewski.

Ćwierćfinał Pucharu Polski juniorów z udziałem zawodników warszawskiego Metra zaplanowany jest od 21 do 24 lutego. Rywalizacja odbędzie się w dwóch grupach po trzy zespoły w każdej. Losowanie grup odbędzie się w środę – 13 lutego, w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

fot. wksczarni.pl

Polub i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

FACEBOOK
INSTAGRAM