Filip Troczyński rozgrywającym KS Metro Warszawa!

Filip Troczyński po trzech latach rozłąki wraca do KS Metro Warszawa i w sezonie 2019/2020 będzie rozgrywającym metrowskich seniorów.

Fot. Anna Klepaczko / LUMIKA / KS Metro Warszawa

Troczyński to wychowanek klubu z Kalisza – Tornado Kalisz, który do KS Metro Warszawa trafił jako kadet i bronił jego barw przez trzy kolejne lata, aż do skończenia wieku juniora. Od roku 2013 do 2016, nowy rozgrywający naszej drużyny, grał w Młodej Lidze, reprezentując barwy AZS Politechniki Warszawskiej. Następnie przeniósł się na rok do MKS Kalisz. W 2017 roku trafił do APP Krispol Września, z którym przez dwa sezony stawał na trzecim stopniu podium rozgrywek 1. ligi mężczyzn.

Kiedy odchodziłem z Metra, po zakończeniu wieku juniora, w głowie układem od razu plan powrotu. Nigdy bym nie pomyślał, że stanie się to tak szybko, bo wystarczyły mi trzy sezony na seniorskich parkietach, aby moja droga z Klubem znów się zeszła. Kiedy tylko pojawiła się okazja na powrót do metrowskich korzeni, nie zastanawiałem się długo nad podjęciem decyzji – spakowałem torbę, przyjechałem i jestem gotowy na nowe wyzwania. Po przyjeździe do Warszawy udałem się od razu na spacer, którego celem była ulica Hirszfelda 11. Wspomnienia same zaczęły wracać, kiedy stałem przed halą, bo KS Metro Warszawa to coś więcej niż tylko Klub Sportowy! Z niecierpliwością czekam na pierwsze mecze sparingowe i ligowe, aby znów wystąpić na boisku z herbem Klubu Sportowego Metro na piersi!

– mówi nasz nowy rozgrywający na sezon 2019/2020, Filip Troczyński.

Filip Troczyński urodził się 6 września 1997 roku, ma 192 centymetry wzrostu i w sezonie 2019/2020 kreować będzie grę seniorów KS Metro Warszawa. To drugi, z dwóch nowych rozgrywających, którzy dołączyli do KS Metro Warszawa przed nadchodzącymi drugoligowymi rozgrywkami.

Polub i udostępnij:
20
FACEBOOK
INSTAGRAM