Czy Metro gra w Lidze Mistrzów? Niezapomniana przygoda młodzików Michała Pyry

W dniach 18-20 stycznia drużyna młodzików KS Metro Warszawa uczestniczyła po raz pierwszy w historii naszego klubu w turnieju organizowanym przez niemiecką drużynę SSC Berlin – 10. Rita Neise Gedenkturnier 2019.

W fazie grupowej nasi chłopcy pokonali wszystkich przeciwników, w tym obecnych mistrzów Niemiec – VC Dresden. W drugim dniu turnieju po koncertowej grze w półfinale ograliśmy bez większych problemów Schweiriner SC. Finał turnieju w którym zmierzyliśmy się z zespołem Berliner TSC odbył się na berlińskiej Max-Schmeling-Halle, tuż przed meczem niemieckiej Bundesligi – Berlin Recycling Volleys – Helios Grizzlys Giesen. Po znakomitym początku i wygranej w pierwszej partii 25:18, w drugim secie pojawiły się problemy z przyjęciem i kończeniem swoich  akcji na wysokiej piłce. Pomimo chęci i woli walki set zakończył się wynikiem 22:25 i o zwycięstwie w całym turnieju zadecydować musiał tie break. Pierwsza połowa tie breaka to spokojna gra punkt za punkt. Po zmianie stron kiedy na zagrywkę wszedł Kuba Linkiewicz udało się nam wyjść na prowadzenie 13:9, jednak przewagi tej nie udało się utrzymać do końca seta. Niesieni głośnym dopingiem gospodarze ostatecznie zwyciężyli 16:14.

Drużyna KS Metro wystąpiła w składzie: Bakaj, Darczuk, Gawryś, Koniuszewski, Kozłowski, Linkiewicz, Matyja, Michalecki, Mirowski, Piecek, Sternik.

– To był naprawdę dobrze spędzony czas, rozegraliśmy przez ten weekend łącznie 7 spotkań w tym jedno – finałowe – w niepowtarzalnej aranżacji. Myślę że nie ma co się rozwodzić nad grą naszego zespołu, graliśmy na swoim równym poziomie, mieliśmy lepsze i gorsze momenty, co prawda szkoda że ten najgorszy pojawił się przy stanie 13-9 w tie breaku meczu finałowego, ale nie chce nikogo za to winić. Wartością samą w sobie jest uczestnictwo w takim wydarzeniu i możliwość poznania nowych ludzi, kultury i zwyczajów niemieckich. Wyjazd oceniam więc na piątkę z plusem i mam nadzieję na możliwość rewanżu w przyszłości – wspomina występy w Niemczech, trener Michał Pyra