Czas na warszawskie derby Metra z MOSem

Seniorzy KS Metro Warszawa, po dwóch tygodniach przerwy, wracają na drugoligowe parkiety. W meczu 7. kolejki rozgrywek o mistrzostwo drugiej ligi mężczyzn podopiecznych Wojciecha Szczuckiego i Tomka Walendzika czeka derbowe starcie z MOS Wola Warszawa.

Drużyna KS Metro Warszawa przed nadchodzącą kolejką spotkań zajmuje, z ośmioma punktami na koncie, piąte miejsce w tabeli grupy drugiej. Na czele tabeli – z osiemnastoma punktami – plasuje się BAS Białystok, który od początku sezonu na swoją korzyść rozstrzygnął wszystkie dotychczas rozrywane mecze. Druga w tabeli Legia Warszawa traci do lidera sześć punktów, natomiast trzeci obecnie UKS Centrum Augustów dziewięć. Ostatnie, z premiowanych awansem do rundy play-off, miejsce przypada na ten moment beniaminkowi tegorocznych rozgrywek Bestiosowi Białystok.

Siatkarze Metra w ostatnim rozgrywanym awansem – 3 listopada – meczu z AZS UWM Olsztyn, przegrali na własnej hali 2:3 (27:25, 25:23, 21:25, 17:25, 13:15). Choć podopieczni duetu trenerskiego Szczucki i Walendzik prowadzili już w setach 2:0, ostatecznie to Olsztynianie cieszyli się z wygranej w całym spotkaniu.

Mecz z olsztyńską drużyną od początku nie układał się po naszej myśli, a po drugim secie padła w naszej ekipie koncentracja i skupienie. Bardzo łatwo daliśmy sobie wyrwać z rąk to zwycięstwo. Teraz w pełni skoncentrowani jesteśmy gotowi na starcie z MOSem. Zdajemy sobie sprawę, że czeka nas ciężkie spotkanie, bo MOS to ambitna drużyna, a na ich własnej hali, w tzw. kościele, gra się wyjątkowo ciężko. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie na to sobotnie spotkanie. Mam nadzieję, że zaprezentujemy przyjemną dla oka siatkówkę.

– mówi środkowy KS Metro Warszawa, Maciej Ostaszyk.

MOS Wola Warszawa przed siódmą kolejką rozgrywek plasuje się na szóstej pozycji w tabeli grupy drugiej. Zawodnikom Krzysztofa Wójcika udało się do tej pory zgromadzić na swoim koncie sześć punktów.

Derbowe starcie pomiędzy MOS Wola Warszawa a KS Metro Warszawa zaplanowano na sobotę – 16 listopada, na godzinę 18:00 w hali przy ul. Rogalińskiej 2 na warszawskiej Woli.

Polub i udostępnij:
FACEBOOK
INSTAGRAM