Awans młodziczek KS Metro do 1/2 Mistrzostw Polski!

Młodziczki KS Metro Warszawa wygrały turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski rozgrywany w Świdniku w dniach od 22 do 24 marca 2019 i wywalczyły awans do półfinałów Mistrzostw Polski (termin 6-7 kwietnia).

Zespół prowadzony przez trenera Dariusza Kopaniaka wystąpił w składzie: Karolina Staniszewska, Ola Dalach, Wiktoria Dalach, Ola Filip, Łucja Gawin, Wiktoria Zagumny, Hania Kierzkowska, Otylia Kruk, Maria Malak, Olga Olszewska, Daria Pieńkowska,  Paulina Raszkowska, Paulina Czuchaj, Magda Szlak oraz kontuzjowana Asia Głogowska.

Siatkarki KS Metro Warszawa wygrały w Świdniku wszystkie swoje mecze, a statuetkę najlepszej zawodniczki w zespole otrzymała Karolina Staniszewska

Podczas turnieju zespół wspierali rodzice, którzy głośno dopingowali i zadbali wzorowo o sprawy logistyczne za co bardzo dziękujemy!

Kolejność końcowa turnieju ¼ Mistrzostw Polski:
1 KS METRO Warszawa – awans do półfinału Mistrzostw Polski
2 MOS Wola Warszawa – awans do półfinału Mistrzostw Polski
3 AVIA Świdnik
4 UMKS Mikro Ełk
5 SKS Szóstka TPS Biała Podlaska
6 KS BAS Białystok

Wyniki meczów KS Metro Warszawa:
Szóstka Biała Podlaska – KS Metro Warszawa 0:2 (0:25, 11:25)
KS Metro Warszawa – Mikro Ełk 2:1 (25:4, 21:25, 15:5)
MOS Wola Warszawa – KS Metro Warszawa 0:2 (23:25, 8:25)
Avia Świdnik – KS Metro Warszawa 0:2 (19:25, 11:25)

 – Zagraliśmy poprawnie we wszystkich meczach, a najważniejsze, że dziewczyny udźwignęły presję w decydujących momentach turnieju (mecz z MOS Wola i pierwszy set z Avią Świdnik). Dziękujemy wszystkim zespołom za rywalizację, a warszawskiej ekipie z Woli gratulujemy również awansu do ½ Mistrzostw Polski i dziękujemy za wzajemne wsparcie dopingiem w trakcie turnieju.  Jesteśmy już w najlepszej 16. w Polsce i czekamy na losowanie grup półfinałowych. Cieszymy się też z awansu młodzików KS Metro do półfinałów Mistrzostw Polski! Gratulacje! Co ciekawe – może się tak zdarzyć przy odrobinie szczęścia, że w losowaniu grup półfinałowych w obu kategoriach przypadnie nam rola gospodarzy (szanse są spore ok. 50% bo z ośmiu pierwszych miejsc cztery będą gospodarzami). Jeśli tak się stanie to może czeka nas za dwa tygodnie metrowskie siatkarskie młodzikowe święto na Ursynowie i walka o finały Mistrzostw Polski jednocześnie w obu kategoriach! – mówi trener Dariusz Kopaniak

Polub i udostępnij:
20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

FACEBOOK
INSTAGRAM